ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА 2018 РІК

 

Організація ветеранів Центрального апарату МВС України, в складі якої нині офіційно стоїть на обліку 872 осіб, у 2018 році свою діяльність спрямовувала на здійснення захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, правових, культурних та інших інтересів своїх членів та участі в громадському житті, у тому числі на:

– більш предметне вирішення питань соціального захисту ветеранів, членів їх сімей, сімей загиблих і померлих та увічнення їх пам’яті;

– розбудови Статутної роботи, запровадження системності і відповідальності членів Ради та Президії, зміцнення матеріальної бази;

–  подальшої взаємодії з керівництвом МВС, активно співпраці з Асоціацією ветеранів, Асоціацією «Чорнобиль» органів та військ МВС України, Українською секцією Міжнародної поліцейської Асоціації, профспілками МВС, міською та республіканською ветеранськими організаціями, іншими інститутами громадянського суспільства.

Впродовж 2018 року за ініціативою Організації на постійній основі один раз на місяць  (останній понеділок місяця) проводилися наради з ветеранами Київського гарнізону, на яких вони інформувались про внесення змін до соціального законодавства та підзаконних актів, діяльності МВС та статутну діяльність Організації, відзначалися державні свята та інші значні історичні події України, організовувались концертні програми за участю ветеранів-аматорів та професійних колективів.

Особливої актуальності набула тема перерахунку пенсійного забезпечення. Відповідно до рішення Конференції Організації - 2017 створена робоча група на чолі з заступником Голови організації
Зюбанової Т.А.  у продовж 2018 року  активно здійснювала моніторинг виконання законодавства, яке регулює питання перерахунку пенсій. Результаті є, відбувся перерахунок пенсій, але потрібне подальше зміцнення законодавчої бази задля сталого виконання вимог законів України та підзаконних актів України у цьому напрямку. Тому Робоча група у 2018 році активно прийняла участь у розробці законопроектів, що стосуються пенсійного забезпечення та на даний час відстоює наші інтереси у Верховній Раді, Кабінеті міністрів, інших органах влади нашої держави. Основні заходи із зазначених питань діяльності висвітлюються на сайті Організації, сторінках facebook Голови Організації Красюка І.П. та заступника Голови Організації Зюбановой Т.А.:

http://veteran.mvs.gov.ua/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014717738627

https://www.facebook.com/askoldbohemskyi

У 2018 році з питань пенсійного, медичного, кадрового, житлово-комунального забезпечення та інших питань до Організації звернулися 186 ветеранів. Всі звернення бралися на контроль, частина вирішувалася у межах статутних повноважень Організації, частина своєчасно направлялися для прийняття управлінських рішень за сприянням та підтримкою Держаного секретаря МВС України Тахтая О.В., відповідних Департаментів МВС України.

Робота Організації планується на поточний рік. За цей період проведено 8 засідань Президії та Ради, на яких розглянуто 27 питань на тему статутної діяльності, підготовки до відзначення державних та професійних свят, вирішення соціальних питань, в т. ч. надання матеріальної допомоги окремим ветеранам-інвалідам. Прийняти у продовж 2018 року поточні рішення та План діяльності Організації на 2018 рік виконані практично повністю, триває виконання рішення Звітно-виборної Конференції 2017 року.

Членами Президії Організації прийнято участь та лобіювання інтересів ветеранів Організації в 27 засіданнях  Асоціації ветеранів, Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС України, Українською секції Міжнародної поліцейської Асоціації, профспілки МВС, міської та всеукраїнської ветеранської організації.

З метою заохочення ветеранів, які беруть найбільш активну участь у ветеранському русі, та з нагоди ювілеїв Президією у 2018 року щомісячно готувались клопотання перед керівництвом МВС про їх відзначення. Керівництво МВС іде нам на зустріч і ця робота набула системного характеру. За цей період відзначено 17 членів  Організації. У 2018 році Організацією нагороджено  182 чол. Медаллю «100 років на варті правопорядку», Почесною Грамотою Організації - 14 чол. та Грамотами Організації – 49.  Використовувались можливості Асоціації ветеранів, Асоціації «Чорнобиль», Української секції Міжнародної поліцейської Асоціації, Київської міської організації ветеранів та інших громадських організацій та інших установ. У 2018 році такими організаціями нагороджено 58 членів Організації. Щоденно від імені Президії та Ради Організації  здійснюється поздоровлення членів Організації - іменинників. Всім членам Організації та вдовам в продовж поточного року направлялися вітальні листівки з нагоди державних свят.

Слід відмітити роботу Жіночої ради, яка налагодила облік жінок-ветеранів та вдів і проводять посильну роботу з патронування цієї категорії осіб. У продовж 2018 року їх постійно поздоровляли зі святами, підтримували телефонний зв'язок, членами організації 27 разів відвідали вдів на дому та у лікарнях. За ініціативою Жіночий ради було організоване прибирання могил ветеранів на кладовищах м. Києва.

У 2018 році виготовлений корпоративний настінний календар із розміщенням фотографій ювілярів у кількості 900  екз. Його підготовка та друк займають немало клопоту та коштів, але витрати виправдані. Корпоративний календар користується великим попитом серед ветеранів та діючих працівників МВС. В календарі розміщені фотографії ювілярів
2018 року та вручалися їм в якості іменних календарів.

Підготовлена та направлена для друку книга «Історія ветеранського руху Центрального апарату МВС України. Факти. Події».

2018 рік не обійшовся і без сумних подій. З життя пішло 24 ветеранів,  які свого часу доклали колосальних зусиль у розбудову ОВС України та становлення ветеранського руху. Звичайно ж їх сім’ям надавалась практична допомога у організації ритуалу поховання. Надавали також допомогу і в організації поховання членів сімей наших ветеранів. Тут є підтримка і керівництва МВС, Центра обслуговування підрозділів МВС, галузевих служб.

У продовж 2018 року до Організації вступило 14 ветеранів, у тому числі ветерани Національної поліції. Відпрацьовується питання подальшого поповнення членами Організації з числа ветеранів поліції.

На офіційному Інтернет - сайті Організації 176 розміщувалась актуальна інформація про діяльність Організації, поздоровлення з державними святами. Створена мережа  Емаіl  членів організації та керівників відокремлених підрозділів, завдяки якої члени Організації отримують актуальну поточну інформацію через Інтернет-зв’язок.

Бажаємо ветеранам та пенсіонерам органів внутрішніх справ міцного здоров’я, великого людського щастя,  добробуту у сім’ях, та благополуччя, а головне – мирного неба над Україною !

 Президія Громадської організації

"Організація ветеранів Центрального апарату МВС України"