ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА 4 РОКИ (2013-2017)

 

Організація ветеранів Центрального апарату МВС України, в складі якої нині офіційно стоїть на обліку 883 чоловіки, за свою 50 – річну діяльність намагалася виконувати свої статутні функції як можна у повному обсязі і якісно. 

Якщо ж окреслити нашу діяльність впродовж останніх 4 років, то вона, на мій погляд, була послідовною, конкретною і практичною.  Високий статус Організації Центрального апарату вимагає від нас бути особливо відповідальними перед людьми.

На яких питаннях впродовж звітного періоду ми зосередили свою роботу ?:

перше – більш предметне вирішення питань соціального захисту ветеранів, членів їх сімей, сімей загиблих і померлих та увічнення їх пам’яті;

друге – розбудова Статутної роботи, запровадження системності і відповідальності членів Ради та Президії, зміцнення матеріальної бази.

У цій роботі, за підтримки керівництва МВС, активно співпрацювали з Асоціацією ветеранів, Асоціацією «Чорнобиль» органів та військ МВС України, Українською секцією Міжнародної поліцейської Асоціації, профспілками МВС, міською та республіканською ветеранськими організаціями, іншими інститутами громадянського суспільства.

Ми вдячні усім за нашу спільну плідну роботу.

Що ж конкретно зроблено Президією і Радою Організації за звітний період з 30 жовтня 2013 року по сьогоднішній день.

Як знаєте, на минулій конференції ми затвердили новий Статут, яким, перш за все окреслили конкретні повноваження членів Президії та Правління, що посилило відповідальність за виконання обов’язків кожним. Це дозволило Статутну роботу зробити більш чіткішою, керованішою і системною. Статут відповідає вимогам нового Закону України «Про громадські об’єднання».    

24 жовтня 2016 року на позачерговій конференції відповідно до вимог нового Податкового кодексу України були внесені зміни і до нашого Статуту. Нова редакція Статуту відповідним чином зареєстрована в органах юстиції.

Зробили більш доскональним облік членів Організації. Комп’ютерна програма обліку, розроблена ГАРМАТІНИМ Костянтином Петровичем, дозволяє оперативно і у повному обсязі володіти кількісним та якісним складом членів Організації. Для цього відпрацьовано та затверджено відповідне Положення, при цьому враховані вимоги  Закону України від 1 червня 2010 року № 2297-VI Про захист персональних даних.

Затверджені також відповідні Положення «Про Раду», «Про заохочувальні відзнаки», «Про організацію роботи Ревізійної комісії», «Про порядок використання коштів». Затверджені функціональні обов’язки членів Президії.

Члени Організації, враховуючи ситуацію на сході країни, підтримали ініціативу Асоціації ветеранів МВС України і провели роботу серед ветеранів органів внутрішніх справ щодо збору коштів для матеріальної підтримки працівників міліції та військовослужбовців Національної гвардії України, які задіяні в АТО. Всього було зібрано коштів та необхідних речей на суму 460 тис. грн..

Впродовж звітного періоду на постійній основі один раз на місяць  (останній понеділок місяця) проводилися наради з ветеранами Київського гарнізону, на яких вони інформувались про внесення змін до соціального законодавства та підзаконних актів, діяльності МВС та статутну діяльність Асоціації та Організації ветеранів ЦА.

Організовувались концертні програми за участю ветеранів-аматорів та професійних колективів.

Особливої актуальності на цих нарадах набула тема перерахунку пенсійного забезпечення, чому спонукало нове грошове забезпечення для нової поліції. На наші справедливі чисельні звернення та аргументи, заходи мітингового характеру щодо необхідності перерахунку адекватно відреагувало тільки МВС України. Враховуючи широкий суспільний резонанс цього питання станом на 17 жовтня 2017 року завершено передачу до органів Пенсійного Фонду України довідок про розміри грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу ОВС (міліції), пенсії яких підлягають перерахунку.

МВС надало Міністерствам соціальної політики та фінансів відповідні інформаційно-аналітичні матеріали для проведення фінансово-економічних розрахунків та уточнення потреби у додаткових коштах, а також запропоновано здійснити виплату перерахованих сум пенсій, починаючи з 1 січня 2016 року.  Впевненості у вирішенні нашої проблеми додала Постанова Уряду від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яке вступає в силу з 1 січня 2018 року. Ця постанова змінила грошове забезпечення військовослужбовців, що є правовою підставою здійснювати з 1 січня 2018 року перерахунок пенсій.

Керуючись Порядком перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служба, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою КМУ від 13 лютого 2208 року №45, МВС 2 жовтня 2017 року повідомило (вдруге) Пенсійний Фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам, які проходили службу в ОВС, Внутрішніх військах, Національній гвардії, ДСНС та Державній прикордонній службі. 

Також Урядом підготовлено законопроект про пенсійне забезпечення військовослужбовців та правоохоронців, який в термін до 1 листопада має бути поданий до Верховної Ради України. Пізніше буде підготовлено законопроекти про запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, які мають сьогодні пільговий статус.

На який результат ми вийдемо, остаточної ясності немає, а тому боротьба наша не згортається,. надію на справедливість ми не втрачаємо.

Повинен зазначити, що питання пенсійного та пільгового забезпечення завжди були не простими, болючими, а тому моніторинг виконання законодавства, яке регулює ці питання, повинен проводитись на фаховому рівні і без надлишкових емоцій. Враховуючи це, мабуть доречно було б створити окрему робочу групу чи сектор у складі Правління чи Президії з числа ветеранів-фахівців, які знають соціальне законодавство і могли б готувати відповідні документи як на адресу керівництва держави так і відповідних міністерств та відомств з цих питань. Такі ветерани у нас є і вони себе уже проявили з позитивної сторони у нашій боротьбі.

З метою надання конструктивності у взаємодії між керівництвом МВС та усіма громадськими організаціями, створеними при Міністерстві, 20 грудня  2014 року заключено Меморандум про співпрацю, підписантом якого була і наша Організація.

Робота Організації планується поквартально. За цей період проведено 9 засідань Президії, на яких розглянуто 40 питань, а також проведено 11 засідань Ради, де розглянуто 29 питань на тему статутної діяльності, підготовки до відзначення державних та професійних свят, вирішення соціальних питань, в т. ч. надання матеріальної допомоги окремим ветеранам-інвалідам. Практикується проведення виїзних засідань Ради. Так, у 2015 році воно було проведено на базі Центру професійної підготовки Департаменту поліції охорони.

Щорічно до Дня Перемоги ветеранам Другої світової війни-учасникам бойових дій надається матеріальна допомога, вони відвідуються за місцем проживання або у лікувальних закладах. На обліку таких ветеранів залишилось всього 6 чол..

З нагоди Міжнародного Дня людей похилого віку відвідуємо також усіх ветеранів, кому за 85. Таких на обліку перебуває 40 чол. Це люди похилого віку, інваліди, які потребують посиленого соціального патронування.

З метою заохочення ветеранів, які беруть найбільш активну участь у ветеранському русі, та з нагоди ювілеїв Президією щомісячно готувались клопотання перед керівництвом МВС про їх відзначення. Слід зазначити, що керівництво іде нам на зустріч і ця робота набула системного характеру.

Для заохочення використовувались також і наші можливості. Впродовж звітного періоду відзнакою Організації «За вірність традиціям» нагороджено 407 чол., Почесною Грамотою - 97 чол. та Грамотами – 25.  Використовувались можливості Асоціації ветеранів, Асоціації «Чорнобиль», Української секції Міжнародної поліцейської Асоціації, Київської міської організації ветеранів та інших громадських організацій та установ. Слова особливої подяки хотів би висловити голові Асоціації «Чорнобиль» Василю Васильовичу Дурдинцю, який щорічно до річниці від дня аварії на Чорнобильській АЕС знаходить можливість надати матеріальну допомогу вдовам чорнобильців, а це 150-200 чол.

Слід відмітити роботу новоствореної жіночої ради, яка налагодили облік жінок-ветеранів та вдів та проводять посильну роботу з патронування цієї категорії.

Нами запроваджено виготовлення щорічного корпоративного настінного календаря із розміщенням фотографій ювілярів, який, на мій погляд, користується попитом. Його підготовка та друк займають немало клопоту та коштів, але будемо вишукувати можливість цю традицію продовжувати. Ведеться робота з підготовки календаря на наступний рік.

Ініціативною групою готується до видання книга «Історія ветеранського руху ЦА МВС. Факти. Події». Маємо надію, що до 50 –роковин від дня створення ветеранської організації ми знайдемо можливість її видати.

Звітний період не обійшовся і без сумних подій. Впродовж 4 років з життя пішло 90 ветеранів. Серед них – наші активісти і загалом знані люди – ДЕСЯТНИКОВ Пилип Миколайович, ОНИЩЕНКО Володимир Несторович, ЗОЛОТКОВСЬКИЙ Владислав Іванович, ПАРХУТА Михайло Васильович, ШНУРЕНКО Анатолій Іванович, ШТАНЬКО Олександр Федорович, ПИЛИПЕНКО Микола Павлович, ДОВГАНЬ Мефодій Євменович та інші, які доклали колосальних зусиль у розбудову ОВС України та становлення ветеранського руху.

Звичайно ж їх сім’ям надавалась практична допомога у організації ритуалу поховання. Надавали також допомогу і в організації поховання членів сімей наших ветеранів. Тут є підтримка і керівництва МВС, ЦОВВ, галузевих служб.

Відпрацьовані методичні поради з цього питання.

Протягом звітного періоду Президія працювала над покращенням власної матеріально-технічної бази. Придбано сучасну оргтехніку, застосовуються новітні комунікативні технології. В даний час є усі необхідні умови для виконання статутної роботи.

Створено офіційний інтернет - сайт Організації, де систематично розміщується інформація про нашу діяльність. Але, зважаючи на те, що не усі ветерани в силу різних причин мають можливість користуватися інтернетом, доцільно було б звернутися до керівництва МВС про створення нового періодичного друкованого видання, яке б несло об’єктивну інформацію про актуальні події в житті країни, основні напрями роботи Міністерства, новації, публікувалися б фахові юридичні консультації, оприлюднювалася б інформація про діяльність громадських формувань, створених при МВС. Такі видання у Міністерстві оборони, Національній Гвардії, Державній службі з надзвичайних ситуацій є і вони користуються попитом.

Президією також розроблено проект емблеми та прапора Організації та їх опис, які планується затвердити на засіданні нового складу Президії найближчим часом.

За станом на 1 березня 2013 р. на обліку перебуває 883 члени Організації, які дали згоду на роботу з персональними даними. З них 6 учасників бойових дій у Другій світовій війні, 21 учасник війни, 233 дітей війни, 63 учасники бойових дій на території інших держав, 405 учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,

Разом з тим  кількість працівників, які вийшли на пенсійне забезпечення зі служб Центрального апарату значно більша і їх становить близько 4 тисяч чоловік, в т. ч. осіб вищого начальницького складу – близько 260 чол.

Інформую, що впродовж вересня-жовтня п.р. у ветеранських організаціях служб відбулися звітно-виборні збори, на яких звітували керівники, обирались делегати на нашу конференцію. В окремих організаціях обрані нові голови. Так, у організації карного розшуку обрано Так, обрано ШУЛЬГУ Івана Васильовича - Департамент карного розшуку, ЗАВАЛЬНОГО Валерія Миколайовича - Державний департамент виконання, ПАВЛЕНКА Володимира Борисовича - Департамент медичного забезпечення та реабілітації. Створено відокремлений підрозділ  Господарче управління на чолі з МАЙКОВИМ Юрієм Івановичем.

Дозвольте висловити слова подяки переобраним головам за їх багаторічну громадську працю, а новим побажати натхнення та оправдати довіру своїх колег.

Так, не усі відокремлені підрозділи працюють рівноактивно, зокрема це стосується Департаменту громадської безпеки, Департаменту Державної автомобільної інспекції та інших, не усі голови відповідально віднеслись до підготовки матеріалів до книги  «Історія ветеранського руху ЦА МВС. Факти. Події», що затримує її видання. Не є активною робота із постановки на облік  нових ветеранів, недостатньою є робота зі збору добровільних внесків.

У ряді ветеранських організацій не приділяється увага питанням надання згоди на обробку персональних даних членів Організації, що ускладнює підготовку даних про кількісний та якісний склад та інших документів персонального характеру.

На завершення хотів би відмітити, що, на рахунку Організації є позитивні справи, всі вони напрацьовувались завдяки наполегливій, повсякденній роботі ветеранського активу, голів ветеранських організацій служб. Велика Вам вдячність за Вашу роботу.

 Висловлюємо впевненість, що в нелегкий час становлення і розбудови Української держави в найближчий час для всіх нас  наступлять бажані зміни.

Бажаємо ветеранам та пенсіонерам органів внутрішніх справ міцного здоров’я, великого людського щастя,  добробуту у сім’ях, та благополуччя, а головне – мирного неба над Україною !

 

Р І Ш Е Н Н Я

звітно-виборної конференції громадської організації

"Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України"

 

30. 10. 2017 р.                                                                               м. Київ

Заслухавши і обговоривши доповідь Голови Президії громадської організації "Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України" Красюка І.П. конференція відмічає, що за період з 30 жовтня 2013 року по 30 жовтня 2017 року Організація напрацювала певні форми та методи роботи, направлені на вирішення питань щодо поліпшення соціального та правового захисту пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ.

Затверджено новий Статут Організації, який відповідає вимогам нового Закону України «Про громадські об’єднання», а також 24 жовтня 2016 року на позачерговій конференції відповідно до вимог нового Податкового кодексу України розроблена нова редакція Статуту, якій зареєстрований в органах юстиції та в податкових органах в установленому порядку присвоєний статус неприбуткової організації.

Запроваджено більш досконалий облік членів Організації. Для цього відпрацьовано та затверджено відповідне Положення, при цьому враховані вимоги Закону України від 01 червня 2010 року № 2297-VI «Про захист персональних даних».

Відпрацьовані та затверджені також Положення «Про Раду», «Про заохочувальні відзнаки», «Про організацію роботи Ревізійної комісії», «Про порядок використання коштів».

Члени Організації, враховуючи ситуацію на сході країни, зібрали 460 тис. грн. для матеріальної підтримки працівників міліції (поліції) та військовослужбовців Національної Гвардії України, які задіяні в АТО.

Впродовж звітного періоду проводилося інформування ветеранів Київського гарнізону міліції (поліції) та Національної Гвардії про внесення змін до соціального законодавства та підзаконних актів, діяльності МВС, статутну діяльність Організації. Організовувались концертні та тематичні програми.

Особливо активною була робота з перерахунку пенсійного забезпечення, чому спонукало нове грошове забезпечення для створеної Національної поліції. За ініціативи та наполегливості Організації, відповідної підтримки частини Народних депутатів України прийнято Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів сімей».

Члени організації брали участь у мирних вуличних акціях протесту з вимогою перерахунку пенсій.

З метою надання конструктивності у взаємодії між керівництвом МВС та усіма громадськими організаціями, створеними при Міністерстві, 20 грудня  2014 року прийнято Меморандум про співпрацю, підписантом якого була і громадської організації "Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України".

Щорічно до Дня Перемоги ветеранам Другої світової війни надається матеріальна допомога, вони відвідуються за місцем проживання або у лікувальних закладах. Така ж робота проводилась і до з нагоди Міжнародного Дня людей похилого віку.

З метою заохочення ветеранів, які приймають найбільш активну участь у ветеранському русі, та з нагоди ювілеїв Президією щомісячно готувались клопотання перед керівництвом МВС про їх відзначення. Для заохочення використовувались також можливості Організації та інших громадських інституцій.

Запроваджено виготовлення щорічного корпоративного настінного календаря із розміщенням фотографій ювілярів.

Ініціативною групою готується до видання книга «Історія ветеранського руху Центрального апарату МВС. Факти. Події».

Надавалась практична допомога у організації ритуалу поховання ветеранів та членів їх сімей.  Відпрацьовані методичні поради з цього питання.

На протязі звітного періоду Президія Організації працювала над покращенням власної матеріально-технічної бази. Придбано сучасну оргтехніку, запроваджено новітні комунікативні технології.

Створено інтернет-сайт Організації, де систематично розміщується інформація про плинну діяльність.

Виконана робота Організацією впродовж звітного періоду стало можливою завдяки підтримки керівництва Міністерства, керівників ЦОВВ та структурних підрозділів, співпраці з іншими громадськими організаціями, створеними при МВС.

Однак в діяльності Організації та окремих відокремлених підрозділів мають місце і недоліки.

Так, не усі відокремлені підрозділи працюють рівноактивно, зокрема це стосується відокремлених підрозділів ДГБ, ДАІ та інших, не усі голови відокремлених підрозділів відповідально віднеслись до підготовки матеріалів до книги  «Історія ветеранського руху ЦА МВС. Факти. Події», що затримує її видання, не є активною робота із постановки на облік  нових ветеранів, недостатньою є робота зі збору добровільних внесків та інше.

Конференція вирішила:

1. Роботу Президії та Ради відокремлених підрозділів громадської організації "Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України"  визнати задовільною.

2. Президії, Ради та відокремлених підрозділів громадської організації "Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України":

- спільно із керівництвом структурних підрозділів Центрального апарату МВС, Асоціацією ветеранів МВС, іншими громадськими організаціями, створеними при МВС підготовки спільно із Асоціацією ветеранів МВС, іншими ветеранськими громадськими організаціями та об’єднаннями силових структур України підготувати та направити до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України звернення щодо питань пенсійного забезпечення та недопущення розробки будь-яких змін до чинних законодавчих актів, спрямованих на звуження змісту існуючих прав і свобод пенсіонерів та особового складу силових відомств в порушення статей 22 і 64 Конституції України.

- підготувати Програму спільних заходів Міністерства внутрішніх справ України, Асоціації ветеранів МВС України та Української Асоціації „Чорнобиль” органів та військ МВС щодо правового та соціального захисту пенсіонерів і ветеранів органів внутрішніх справ та військової служби на 2018 рік;

- планувати та проводити на належному рівні заходи із вшанування ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ з нагоди знаменних дат і подій, зокрема до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Міжнародного дня прав жінок і миру, річниці від дня аварії на Чорнобильській АЕС, Дня Перемоги у Другій світовій війні, Міжнародного дня миротворців, Дня скорботи, Дня Конституції та Дня Незалежності України, річниці від дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, Міжнародного дня людей похилого віку, Міжнародного дня інвалідів, Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, Дня вшанування ветеранів органів внутрішніх справ та національної поліції та інших державних та професійних дат і свят;

-  поглиблювати співпрацю із Всеукраїнською Радою Організації ветеранів України, Радою ветеранів м. Києва, організаціями ветеранів силових відомств України, громадськими організаціями, створеними при МВС та іншими, які мають за мету надання матеріальної та правової допомоги ветеранам органів внутрішніх справ;

- з метою систематичного проведення моніторингу виконання законодавства, яке регулює питання соціального, у т. ч. пенсійного забезпечення, створити у складі Президії комітет правового забезпечення та захисту з числа ветеранів-фахівців, які знають соціальне законодавство і могли б готувати відповідні документи як на адресу керівництва держави так і відповідних міністерств та відомств з цих питань;

- у зв’язку з організаційно-структурними змінами, які відбулися в МВС, вжити заходів щодо створення нових ветеранських відокремлених підрозділів;

- завершити роботу з підготовки та видання книги «Історія ветеранського руху ЦА МВС. Факти. Події»;

- підготувати заходи до 50 – роковин від дня створення ветеранської організації;

- протягом IV кварталу 2017 року знайти можливість виготовити необхідну кількість відзнак та бланків Почесних грамот Організації для заохочення найбільш активних учасників ветеранського руху, у т. ч. з нагоди відзначення ветеранів до 100 – річчя від дня створення міліції для чого дозволити використання коштів Організації;

- подовжити практику видання Календаря громадської організації "Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України", для чого дозволити використання коштів Організації для його верстки та видання.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Президію громадської організації "Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України".


Рішення затверджене одноголосно на звітно-виборної конференції громадської організації "Організація ветеранів Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України" 30.10.2017 року.