ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

День створення Експертної служби МВС України


Шановні колеги, ветерани служби !

Сьогодні, 20 червня ми відзначаємо День створення Експертної служби МВС України, насправді історія виникнення експертної служби на теренах України бере свій початок  у минулому столітті.

У 30-ті роки відбувається    становлення експертно-криміналістичних підрозділів органів внутрішніх справ: створюється розгалужена мережа науково-технічних відділень (груп), активно розвивається науково-дослідна діяльність, удосконалюється експертна практика в галузі криміналістики, на системну основ переводиться процес підготовки експертів-криміналістів.

У травні 1931 року приймається рішення про створення науково-технічних відділень в обласних центрах і оперативних секторах УСРР.

У квітні 1932 року експертно-криміналістичним підрозділам міліції України на законодавчому рівні надається право проведення науково- технічних експертиз.

Експертна служба стрімко розвивається у ці роки та щабель за щаблем проходить нові етапи свого встановлення, але вже в 1941 році з початком Великої Вітчизняної війни відбувається суттєвий занепад служби, спричинений втратою кадрів – частина працівників були мобілізовані на фронт; одні служили в частинах Червоної Армії, інші – у військах НКВС, підрозділах «СМЕРШу». По закінчені війни Експертна служба швидко відновлюється і вже в 1949 році криміналістичні підрозділи міліції функціонували  у всіх областях України.

Наступним складним етапом розвитку Експертної служби стали 60-ті роки, у січні 60-го року ліквідовано загальносоюзне Міністерство внутрішніх справ, це негативно вплинуло на діяльність служби: погіршилось матеріально-технічне становище, послабилося науково-методичне забезпечення.

Ситуація дещо покращилася в 1966 році, коли було створено загальносоюзне Міністерство охорони громадського порядку, яке через два роки реорганізовано в Міністерство внутрішніх справ СРСР – це сприяло централізації діяльності науково-технічних підрозділів, відновлення та покращення матеріально-технічного забезпечення, розвитку науково-методичної  бази.

Підсумовуючи історичне минуле нашої служби хотів би подякувати усім тим, хто приклав зусилля до встановлення та розвитку служби, віддано та наполегливо брав участь в її розбудові.

Хорошою традицією служби є те, що в ній завжди вміло поєднуються досвід та професіоналізм ветеранів служби з креативністю та наполегливістю молодого покоління. Копітка праця колективу неодноразово відзначалась з позитивної сторони керівництвом МВС. Підрозділ традиційно визнається одним з кращих в Україні.

Сердечно вітаю Вас із професійним святом – Днем експертної служби України.

У цей день прийміть щирі побажання подальших успіхів, розвитку і процвітання нашої справи, творчих сил та наснаги, а ветеранам служби міцного здоров’я, великого людського щастя, миру, злагоди та втілення всіх Ваших намірів у житті.

 

З повагою,
Голова Організації ветеранів
ЦА МВС України

генерал-лейтенант міліції                                            І.П. Красюк

20.06.2018 р.