ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

УВАГА !!! Діє новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг


ШАНОВНІ ВЕТЕРАНИ ОВС ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ!

У листопаді Ви отримали платіжки за жовтень без урахування пільг. Такі платіжки ви будете отримувати і надалі. Відповідно Постанови КМУ від 17.04.2019 року № 373 із 1 жовтня цього року діє новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика. В цьому випадку пільговик не докладає жодних зусиль, за нього все зроблять органи соціального захисту. Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для АТ «Ощадбанк» формуватимуть онлайн платіжку пільговика. Виплата розрахованої суми пільг здійснюватиметься шляхом перерахування Мінсоцполітики коштів на рахунок в АТ «Ощадбанк». Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм пільгу.

Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» щомісячно до 18 числа наступного місяця (за жовтень – до 18 листопада), у встановленій законодавством послідовності: опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів, послуги з управління багатоквартирним будинком.

Про зазначені розміри пільги та скільки залишається заплатити за комуналку,  АТ «Ощадбанк» одразу інформуватиме пільговика через смс-повідомлення. Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання цього смс. Тобто щомісячно від банку отримуватимете смс-повідомлення про те, яка сума пільги Вам нарахована, і яким чином відбулися взаєморозрахунки між банком і постачальниками послуг.       За більш детальною інформацією можете звертатися до контактного центру «Ощадбанк» за номером телефону 0800210800 (дзвінки безкоштовні). За цим номером телефону Вам дадуть детальне роз’яснення за такими питаннями:

         ► про суму, перераховану Ощадбанку коштів за пільги на рахунок комунальних підприємств;

         ► про суму, яку потрібно доплатити за комунальні послуги;

         ► перелік комунальних послуг, за якими відсутня інформація і за якими потрібно сплатити згідно з квитанціями;

         ► залишок пільги на поточний день та інформацію щодо реєстрації та користування особистим кабінетом одержувача пільги.

         У разі зміни особистих даних: паспорт, посвідчення пільговика, зміни складу сім’ї, місця реєстрації, зміна особових рахунків та номеру особистого мобільного телефону необхідно своєчасно повідомляти місцеве управління соціального захисту населення для корегування інформації в базі Єдиного державного реєстру осіб.

         Що стосується готівкової монетизації, то одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об’єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати “живі” гроші. Важливо, що заяву на відповідну послугу потрібно було подати до 15 жовтня. Надання пільг у грошовій формі базується на тому, що частину платежу оплачує держава у вигляді пільги або субсидії, частину платежу оплачує споживач. Тому пільговик, який отримує кошти готівкою, має самостійно забезпечити оплату комунальних послуг з урахуванням розміру пільги, яку він отримав у готівковому вигляді. Паралельно із цим відповідні кошти будуть перераховуватися або на їхній обліковий запис в Ощадному банку, або в іншому банку чи «Укрпошті», якщо вони виявили бажання і звернулися до органу соцзахисту щодо отримання відповідних виплат у готівковій формі.

 

Асоціація ветеранів МВС України

листопад 2019р.