ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

До уваги ветеранів-чорнобильців!


На виконання рішення ХІ-ї звітно-виборної конференції Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС, яка відбулася 13 грудня 2019 року, голова Правління Асоціації Дурдинець В.В. 23 січня 2019 р. звернувся до Міністра соціальної політики України Соколовської Ю.С. з проханням поновити виплату Пенсійним фондом України пенсій інвалідам-чорнобильцям за рішенням судів.

Суть справи полягає в тому, що головними управліннями Пенсійного фонду України в Київській і Тернопільській областях не виконуються вимоги підпункту 4 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 21.11.2011 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у частині недорахування пенсій військовослужбовцям за дні роботи, які припали на вихідні і святкові дні і розрахунок заробітної плати яких повинен проводитися у такому ж порядку як і за роботу в робочі дні на підставі виданих довідок заробітної плати за роботу в зоні відчуження.

Не погодившись з рішеннями вищезазначених обласних головних управлінь Пенсійного фонду України інваліди-чорнобильці оскаржили їх у судовому порядку. Як приклад, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області постановою від 03.04.2015 № 607/19785/14-а визнав протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області в частині нарахування та виплати пенсій виходячи із заробітної платні, одержаної в зоні відчуження.

Слід відмітити, що в судових рішеннях не зазначено про те, щоб при розрахунках заробітної плати в зоні відчуження не брати до уваги суми заробітної плати за вихідні і святкові дні. Тому Пенсійний фонд України нараховує та виплачує пенсії на підставі постанов суду, які набрали законної сили та обовʼязкові до виконання.

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, ігноруючи вищезазначене рішення суду, з вересня 2019 року знову почало вибірково здійснювати виплату пенсій інвалідам-чорнобильцям без нарахування сум за роботу в зоні відчуження у вихідні і святкові дні.

Беручи до уваги, що судове рішення є обовʼязковим до виконання і держава гарантує виконання рішення суду у визначеному законом порядку, у тому числі відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», та ураховуючи викладене, поставлено вимогу поновити виплату Пенсійним фондом України пенсій інвалідам-чорнобильцям за рішенням судів.

 

Правління Асоціації.

 

ПРЕЗИДІЯ ОРГАНІЗАЦІ.