ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

День українського добровольця


Верховна Рада України прийняла постанову №4251 «Про встановлення Дня українського добровольця». За ухвалення постанови проголосував 231 депутат. Згідно з постановою День українського добровольця відзначатиметься 14 березня.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки фактичній анексії Криму військами РФ. Крім того, в південно-східних регіонах України закликали до від’єднання від України.

Саме у березні 2014 року добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки для подальшої участі у воєнних діях.

14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

За постанову «Про встановлення Дня українського добровольця» (№ 4261) проголосував 231 народний депутат. Постановою передбачено встановити День українського добровольця та відзначати його щорічно 14 березня. Це зроблено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

  

10 березня -14 березня

Ікони буде презентовано в Києві в Українському домі й передано командирам батальйонів як оберіг святості та захисту від нечисті та силі вірування в землю українську. Частину іконописних робіт буде освячено в Гошіському монастирі, частину передано через волонтерів на передову, частину передамо капеланами, декотрі поїдуть на передову й будуть освячені на місці на блокпостах як символ захисту та непохитності духу.

ГОДИНИ РОБОТИ: 10 -14 березня з 10:00 до 18:00, МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: Медіа-центр, НЦДКС «Український дім», вул. Хрещатик,2, Київ ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАХОДУ: Тел. +38 (099) 717 59 95 E-mail: maidanmuseum@gmail.com

Виставка «Самооборона – добровольці Майдану» - відбуватиметься із 11 до 14 березня в Міжнародному конгрес-центрі «Український дім», та розповідає про бійців Самооборони Майдану.

Фотовиставка у Будинку культури МВС «Батальйон Кульчицького» - що розповідає про бойовий шлях першого добровольчого батальйону який формувався із бійців самооборони й патріотів та вирушив із Майдану на фронт.

14 БЕРЕЗНЯ проводяться комплексні заходи з відзначення на державному рівні Дня українського добровольця, а саме:

14.00  - Урочиста частина із шикуванням батальйону  НГУ ім. С. Кульчицького на Майдані Незалежності та виступи Голови Верховної Ради України,  добровольців волонтерів, представників патріотичних організацій які формували перші добровольчі батальйони.

14.40  - Покладання учасниками заходу квітів до меморіалу Героїв Небесної Сотні;

15.00 - ВИСТАВКИ  ТА ЗАХОДИ НА МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ:

  • Виставка - “Воїни. Історія українського війська” – це 20 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.;
  • Виставка волонтерських машин і перших машин – які забезпечували і забезпечують бійців на передовій волонтерською допомогою;
  • Пластуни запрошують усіх бажаючих до складання пазлів «Історія України - Воїни».

16.00 - Освячення ікон в НЦДКС «Український дім» та передача  представникам батальйонів, що на передовій;

17.00 - Вшанування загиблих покладанням квітів та запалення лампадок до світлини воїнів, що віддали життя за Україну в зоні АТО  (біля Національного військово-історичного музею України).

 

Вшануй подвиги українських добровольців, приєднайся до заходів на Майдані 14 березня!