ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

Заходи з нагоди 32-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції


Сьогодні, 26 квітня 2018 року, біля пам’ятника пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля поблизу адміністративної будівлі Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, відбулися заходи з нагоди 32-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У рамках шанування подвигу вогнеборців, які поклали своє життя, рятуючи світ від атомної чуми, відбулося відкриття меморіальної дошки легендарному генералу, очільнику Головного управління державної пожежної охорони МВС України, генерал-майору внутрішньої служби Пилипу Миколайовичу Десятникову. Він був безпосереднім учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, за що був нагороджений багатьма урядовими відзнаками.

У заходах взяли участь почесні гості: перший заступник Голови ДСНС України генерал-майор служби цивільного захисту Олег Мельчуцький, колишній Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, екс-очільник оперативного штабу забезпечення правопорядку в зоні аварії на Чорнобильській АЕС генерал внутрішньої служби України Василь Дурдинець, керівництво Департаменту, ліквідатори, вдови ліквідаторів, особовий склад.

Виступаючі підкреслювали подвиг людей, які в перші хвилини аварії вступили у двобій з вогнем та захистили ціною власного життя життя мирних громадян. Їх подвиг залишиться навіки у пам’яті нащадків.

Пам’ять загиблих Героїв присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника.

Відкривали меморіальну дошку на честь пам’яті Десятникова П.М. перший заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Олег Григорович Мельчуцький та колишній Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, екс-очільник оперативного штабу забезпечення правопорядку в зоні аварії на Чорнобильській АЕС генерал внутрішньої служби України Василь Васильович Дурдинець у присутності вдови Оксани Йосипівни Десятникової, дітей, онуків та правнуків Десятникова П.М.

Про життєвий приклад самовідданості та порядності, справжнього професіонала та Людини, яка дбала про інтереси пожежної охорони, говорили у свої виступах Олег Мельчуцький  та Василь Дурдинець. Пам’ять про його заслуги перед Батьківщиною та Службою назавжди залишиться в пам’яті людей.

 

Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям

Фотогалерея