ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

27 РОКІВ СЛУЖБІ ПО БОРОТЬБІ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ МВС УКРАЇНИ


Шостого травня поточного року виповнюється 27 років з моменту підписання наказу МВС України про офіційне заснування Дня Служби по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ), хоча цей тип спецпідрозділів в нашій країні був створений ще в 1988 році (Шості підрозділи).

Сьогодні вже можна визнати той факт, що практично всі міністри внутрішніх справ України ставилися до цієї служби дуже насторожено — причина в тому, що методи оперативної роботи цих спецпідрозділів були для них малозрозумілими, а повний  контроль над їх діяльністю був практично неможливий. Інформація, якою володіла Шоста служба, в комплексі, була дуже небезпечною для сильних світу цього.

В результаті навіть День Служби БОЗ майже завжди відзначався в закритому режимі, а участь перших осіб міністерства в цих урочистих заходах обмежувалася кількома епізодами, не кажучи вже про керівників держави.

Але, нинішня верховна влада перевершила всі очікування. Саме в її каденцію Шоста служба була безапеляційно ліквідована, а наша багатостраждальна держава втратила можливість комплексного відстеження ситуації в організованому злочинному середовищі високого рівня, а, отже, і адекватного реагування на ті складні процеси, що відбуваються в цьому середовищі. І це все відбулося в момент реальної військової кампанії, в якій організована злочинність, як кажуть в Україні, «не пасла задніх».

Незважаючи на такі дивні обставини, в системі ГУБОЗ МВС України вдалося сконцентрувати кваліфікованих фахівців в області кримінальної розвідки, а також, без жодного перебільшення, кращих майстрів оперативних розробок. Про матеріально-технічну та інформаційну бази спецпідрозділів навіть говорити не доводиться. Для сьогоднішньої дійсності це просто мрія. Зараз цей потужний потенціал практично втрачений. Оперативні співробітники УБОЗів, що мали хоч якусь вислугу років, пішли на пенсію. Молоді ж, але вже досвідчені офіцери — наші вихованці, капітани, майори — золотий фонд МВС, які спробували перейти в інші оперативні служби, поринули у вир повної безвиході, дрімучого непрофесіоналізму нового керівного складу, різних там тестувань, реформувань, люстрацій, переатестацій і т.п. В даний момент багато наших професійних молодих колег, які не бачили ніяких перспектив у подальшій службі в органах внутрішніх справ і не дослуживши до необхідної вислуги років — йдуть в так зване «народне господарство», якого, на наш превеликий жаль, в Україні теж немає.

І, тим не менше, хочеться вірити в те, що час розставить всі крапки над цим чисто українським «i» й дасть оцінку всім цим, з дозволу сказати, «реформам» і «реформаторам».

          Національна поліція вже вирішила створити новий департамент із боротьби з організованою злочинністю. Про це повідомила прес-служба відомства у Facebook.

         «Завершення формування нового департаменту очікується до кінця року. А його основними завданнями буде робота із боротьби з організованою злочинністю», – йдеться у повідомленні поліції з посиланням на заяву начальника кримінальної поліції В'ячеслава Аброськіна.

         За словами Аброськіна, наразі вже погоджено стратегію створення цього підрозділу. Очікується, що до кінця цього року він буде сформований.

         Працівників у новий підрозділ будуть обирати за конкурсом.

І все-таки, з Днем Служби по боротьбі з організованою злочинністю МВС України — шановні наші ветерани і молоді офіцери — патріоти Служби БОЗ та України!

                                                                                           Трохи історії….

УБОП остается элитой украинской милиции

07 мая 2013 10:09 по материалам: Подробности-ТВ  УБОП остается элитой украинской милиции

Їх називають елітою міліції, "білими комірцями", а дехто по-старому "шостим відділом". Вони проходять перевірку на детекторі брехні та підпорядковуються напряму міністру внутрішніх справ. Управління боротьби з організованою злочинністю створили двадцять два роки тому. Таємниці професії у досвідчених УБОЗівців розпитував Антон Нечипуренко.

Початок 90-х ознаменувався розгулом криміналу. До лексикону простих українців увійшли нові слова "рекет" і "мафія". Тисячі угруповань займалися здирництвом, яке до кримінальних злочинів ще не належало.

І в цей час Олександр Іщенко очолив новостворений особливий відділ міліції. До кримінальної відповідальності вперше почали притягати еліту кримінального світу - злочинні угруповання.

Олександр Іщенко, начальник УБОЗ (1992-1995):

- Мы посадили человек 40-50, это цеховики были. Но вместе с тем вынуждены были посадить аж 11 офицеров!

Під гарячу руку УБОЗівців корумповані колеги потрапляли досить часто. Аби запобігти появі перевертнів серед самих борців з оргзлочинністю ввели перевірку на детекторі брехні. Поліграфи використовують і на допитах, і під час добору кадрів. А для більшої автономності при УБОЗ створили власний спецпідрозділ СОКІЛ. Щороку його бійці проводять півтисячі операцій по всій країні.

Ця харківська банда три роки тримала в страху власників автозаправок у кількох регіонах. Рік оперативної роботи і до дрібниць сплановане захоплення - їх взяли на гарячому.

Юрій, оперативний співробітник ГУБОЗ України:

- Лидер этой преступной группы - принимал участие в боевых действиях в свое время в Афганистане. И было очень трудно: группа была законспирирована

Співробітники управління по боротьбі з організованою злочинністю й самі змушені дотримуватися конспірації. 9 років тому Юрій служив у СОКОЛі, але й після переведення на оперативну роботу обличчя від камери ховає. Каже, хоча він цілодобово або на роботі, або на телефоні - рідні й близькі нічого не знають про його професійні справи.

ЮРИЙ, оперативний співробітник ГУБОЗ України:

- Жена понимает. Пока понимает.

За роки незалежності серед них втрати найбільші - понад тисяча вбитих та поранених. Більшість навіть досвідчених силовиків не витримують і звільняються в перші роки. Лишаються ті, для кого боротьба з небезпечними бандами - спосіб життя.

Антон Нечипуренко, Василь Меновщиков, Новини, телеканал "Інтер"