ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

99 річниця від Дня створення транспортної міліції


5 червня виповнюється 99 років від Дня створення служби транспортної міліції. У 1919 році Декрет Ради Народних Комісарів України оголосив про створення Робітничо-селянської міліції. Того ж року 5 червня на його виконання було затверджено «Положення про організацію залізничної міліції».

Залізнична міліція створювалася з урахуванням структури управління шляхами. Так на базі кожної залізниці організовувалися управління залізничної міліції. А на лінії — районні та дільничні установи міліції.

Щоденно працівники залізничної міліції виконували завдання по забезпеченню особистої безпеки громадян, захищали їх права і свободи, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань; забезпечували громадський порядок на об'єктах залізничного транспорту, в інших громадських місцях; приймали і реєстрували заяви та повідомлення про злочини і адміністративні правопорушення; запобігали злочинам, що мали міжрегіональний і транснаціональний характер; запобігали адміністративним правопорушенням та припиняли їх; виявляли причини й умови, що сприяють учиненню правопорушень; проводили профілактичну роботу серед осіб, схильних до вчинення злочинів; розшукували осіб, які переховувалися від органів дізнання, слідства й суду, ухилялися від виконання кримінального покарання та ін.

Зазначимо, що транспортна міліції є спеціалізованим органом внутрішніх справ. У всі часи свого існування вона виконувала важливу суспільну роль — забезпечення стабільного функціонування транспортних артерій держави, безпеки вантажних та пасажирських перевезень, захист особистих та майнових інтересів громадян від злочинних посягань, підтримання належного порядку на об’єктах залізниць України. Саме такі якості притаманні багатьом працівникам залізничної міліції.

З нагоди пам’ятного дня, бажаємо усім ветеранам транспортної міліції міцного здоров’я, сімейного та особистого щастя, достатку, успіху в усіх сферах життя, благополуччя, Божого благословення та наснаги, сил і терпіння.

 

Президія Організації ЦА МВС України