ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА 2019 РІК

 

Організація ветеранів Центрального апарату МВС України, в складі якої нині офіційно стоїть на обліку 865 осіб, у 2019 році свою діяльність спрямовувала на здійснення захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, правових, культурних та інших інтересів своїх членів та участі в громадському житті, у тому числі на:

– більш предметне вирішення питань соціального захисту ветеранів, членів їх сімей, сімей загиблих і померлих та увічнення їх пам’яті;

– розбудови Статутної роботи, запровадження системності і відповідальності членів Ради та Президії, зміцнення матеріальної бази;

–  подальшої взаємодії з керівництвом МВС, активно співпраці з Асоціацією ветеранів, Асоціацією «Чорнобиль» органів та військ МВС України, Українською секцією Міжнародної поліцейської Асоціації, організації ветеранів Афганістана, профспілками МВС, міською та республіканською ветеранськими організаціями, іншими інститутами громадянського суспільства.

Впродовж 2019 року за ініціативою Організації та підтримки керівництва МВС України на постійній основі один раз на місяць  (останній понеділок місяця) проводилися наради з ветеранами Київського гарнізону, на яких вони інформувались про внесення змін до соціального законодавства та підзаконних актів, діяльності МВС та статутну діяльність Організації, відзначалися державні свята та інші значні історичні події України, організовувались концертні програми за участю ветеранів-аматорів та професійних колективів. Зокрема за участю ансамбля Національної гвардії України.

Відповідно до рішення Конференції - 2017 нашої Організації робоча група на чолі з заступником Голови організації  Зюбанової  Т.А.  у продовж 2019 року  активно здійснювала моніторинг виконання законодавства, яке регулює питання перерахунку пенсій. Робоча група у 2019 році подовжила активну участь у розробці законопроектів, що стосуються пенсійного забезпечення. Надано до Верховної ради України  пропозиції до проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону. З метою відстоювання інтересів ветеранів ОВС та врахування наших пропозицій до зазначеного закону прийнята участь у засіданнях двох профільних комітетах Верховної Ради України. Направлено звернення до Конституційного Суду України щодо розгляду касаційної скарги Лиховида С.М.

У 2019 році з питань пенсійного, медичного, кадрового, житлово-комунального забезпечення, пільгових умов та інших питань до Організації звернулися 87 ветеранів і 14 вдів померлих ветеранів. Всі звернення бралися на контроль, частина вирішувалася у межах статутних повноважень Організації, частина своєчасно направлялися для прийняття управлінських рішень за сприянням та підтримкою Держаного секретаря МВС України Тахтая О.В., відповідних Департаментів МВС України. Найбільше звернень було з приводу пенсійного забезпечення, пільгового забезпечення, оформлення пенсій вдовами.

Робота Організації планується на поточний рік. За цей період проведено 8 засідань Президії та Ради, на яких розглянуто 19 питань на тему статутної діяльності, підготовки до відзначення державних та професійних свят, вирішення соціальних питань, в т. ч. надання матеріальної допомоги окремим ветеранам – учасникам Другій світової війни, активістам Жіночої Ради Організації. Прийняти у продовж 2019 року поточні рішення та План діяльності Організації на 2019 рік виконані практично повністю.

Членами Президії Організації прийнято участь та представлення інтересів ветеранів Центрального апарату МВС України в 12 засіданнях  Асоціації ветеранів, Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС України, Українською секції Міжнародної поліцейської Асоціації, профспілки МВС, міської та всеукраїнської ветеранської організації.

З метою заохочення ветеранів, які беруть найбільш активну участь у ветеранському русі, та з нагоди ювілеїв Президією у 2019 році щомісячно готувались клопотання перед керівництвом МВС про їх відзначення. Керівництвом МВС, за цей період відзначено 13 членів  Організації. За поданням Організації нагороджено медалями Міжнародної Академії «Золота Фортуна» (Академія наук України) - 52 діючих працівника МВС України та ветеранів. У 2019 році Організацією нагороджено 118 ветеранів та діючих працівників МВС. Медаллю «100 років на варті правопорядку» - 38, Медаллю «За вірність традиціям» - 39, Почесною Грамотою Організації - 4 та Грамотами Організації – 37.  Використовувались можливості Асоціації ветеранів, Асоціації «Чорнобиль», Української секції Міжнародної поліцейської Асоціації, Київської міської організації ветеранів та інших громадських організацій та інших установ. У 2019 році такими організаціями нагороджено 16 членів Організації. Щоденно від імені Президії та Ради Організації  здійснюється поздоровлення членів Організації - іменинників. Всім членам Організації та вдовам в продовж поточного року направлялися вітальні листівки з нагоди державних свят.

Слід відмітити роботу Жіночої ради, яка налагодила облік жінок-ветеранів та вдів і проводять посильну роботу з патронування цієї категорії осіб. У продовж 2019 року Жіноча рада від імені Організації налагодила поздоровлення вдів померлих ветеранів, підтримували телефонний зв'язок, членами організації 9 разів відвідали вдів на дому та у лікарнях.

2019 рік не обійшовся і без сумних подій. З життя пішло 22 ветерана – члена Організації,  які свого часу доклали колосальних зусиль у розбудову ОВС України та становлення ветеранського руху. Звичайно ж їх сім’ям надавалась практична допомога у організації ритуалу поховання. Організація надавала також допомогу і в організації поховання членів сімей наших ветеранів. Тут є підтримка і керівництва МВС, Центра обслуговування підрозділів МВС, галузевих служб.

У 2019 році виготовлений корпоративний настінний календар із розміщенням фотографій ювілярів у кількості 800  екз. Корпоративний календар користується великим попитом серед ветеранів та діючих працівників МВС. В календарі розміщені фотографії ювілярів
2019 року та вручалися їм в якості іменних календарів. Виготовлені нагородні медалі Організації «За вірність традиціям», якими заохочувалися ветерани та діючі працівники МВС України.

На офіційному Інтернет - сайті Організації у продовж 2019 року  розміщено  57 актуальних інформаційних матеріалів про діяльність Організації, поздоровлення з державними святами. Створена мережа  Емаіl  членів організації та керівників відокремлених підрозділів, завдяки якої члени Організації отримують актуальну поточну інформацію через Інтернет-зв’язок.

Бажаємо ветеранам та пенсіонерам органів внутрішніх справ міцного здоров’я, великого людського щастя,  добробуту у сім’ях, та благополуччя, а головне – мирного неба над Україною!

 Президія Громадської організації

"Організація ветеранів Центрального апарату МВС України"