ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, [email protected]

36-ті роковини Чорнобильської трагедії: в МВС вшанували пам’ять правоохоронців-ліквідаторів


Сьогодні, 26 квітня, з нагоди 36-ї річниці Чорнобильської трагедії на території Міністерства внутрішніх справ України відбулося вшанування жертв катастрофи.

В урочистостях взяли участь заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий, державний секретар Юрій Лубкович, голова ГО «Українська Асоціація «Чорнобиль» органів та військ МВС» Василь Дурдинець, керівники підрозділів МВС, представники «Асоціації ветеранів МВС України», «Всеукраїнської Чорнобильської Спілки інвалідів МВС України», «Організації ветеранів Центрального апарату МВС України» та ветерани-чорнобильці.

Рівно 36 років тому український народ спіткала катастрофа, що змінила життя мільйонів людей. З перших хвилин атомної трагедії до боротьби стали сотні тисяч наших співвітчизників, з них – 33 тисячі працівників пожежної охорони, органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ МВС. 

Відбулося урочисте покладання квітів до Монумента на честь працівників та ветеранів органів внутрішніх справ, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам'ять загиблих колег-ліквідаторів вшанували хвилиною мовчання.

Протягом всіх років, що минули від дня трагедії, Міністерство не залишало наодинці зі своїми проблемами жодного, хто в ту лиху годину був у центрі подій.
Спільно з  Українською Асоціацією «Чорнобиль» органів та військ МВС ліквідаторам постійно надавалась правова, соціальна допомога, медичне забезпечення та житло.

Ми завжди будемо пам’ятати героїчний подвиг ліквідаторів наслідків аварії, насамперед героїв-пожежників. Низький уклін за вам!


(Матеріали Департаменту комунікації МВС України Фото Олега Супруна)

Звернення Голови Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС Василя Дурдинця з нагоди 36-ї річниці Чорнобильської катастрофи

 

26.04.2022

Шановні ветерани – чорнобильці і родини померлих!

Сьогодні, в тридцять шостий раз, як в Україні та і в багатьох країнах світу звучать «Дзвони Чорнобиля», нагадуючи людству про величезну ядерну катастрофу, яка сталася на Чорнобильській атомній електростанції.

Своєчасні, героїчні, високопрофесійні дії пожежних спеціалізованих загонів в надзвичайно складних, не людських умовах розбурханої радіації, запобігли подальшому розповсюдженні пожежі на інші атомні енергоблоки.

На превеликий жаль, всі вони, з смертельними опіками, в тяжких муках – померли.

Ніхто із них не думав про смерть і про себе,

Поглинуло хлопців розпечене небо,

Та знов повернулись у образі й граніті,

Їм стануть віками роки непрожиті 

 

Вклонімося низько врятовані люди!

Про них Україна і світ не збуде.

І пам'ять народна не згасне ніколи,

Бо чорне страхіття вони побороли

Їх незабутній героїчний подвиг, людська жертовність, мужність і відвага назавжди будуть прикладом самовіддачі, вірності обраній героїчній професії, для наслідування усіх поколінь сучасності.

Вічна їм слава, довічна шана і людська вдячність за героїзм і мужність в ім’я живих, в ім’я своєї Вітчизни – України, в ім’я усього цивілізованого світу. 

З перших же годин до ліквідації наслідків атомної катастрофи оперативно включились співробітники органів внутрішніх справ України, військовослужбовці Внутрішніх військ, які разом з фахівцями різних спеціальностей, науковцями, військовослужбовцями, медичними працівниками, тиловими службами включилися в цілодобову роботу безпосередньо в зоні Чорнобильської катастрофи.

Всі вони діяли мужньо, професійно і відповідально. З честю виконали свій службовий і громадянський обов’язок. Честь їм і слава!

Від імені чорнобильців-ліквідаторів, родин померлих щиро вдячні, керівництву Міністерства,  Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, командуванню Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби України, керівникам структурних підрозділів системи МВС, а також колективам медичних працівників, нашим ветеранським організаціям, з якими ми постійно і предметно співпрацюємо, за турботу і увагу по наданню соціальної підтримки, пенсійного забезпечення, лікування і оздоровлення.

Ми і надалі будемо щоденно працювати аби ветерани-чорнобильці, їх сім’ї, родини померлих відчували турботу про них, про їх життя, здоров’я і не забували про померлих та їх сім’ї.

Така щоденна, відчутна для кожної людини потрібна, особливо зараз, в важкі часи зухвалої, жорстокої та руйнівної війни країни – агресора російської федерації проти України, реалізовуючи геноцид проти Українського народу.

Об’єднавшись наш народ і славні герої Збройних сил України, добровольці, волонтери, мужньо встали на захист рідної Вітчизни – України, неймовірними зусиллями перемагають окупантів, вбивць, ґвалтівників, мародерів, які нещадно знищують наші мирні міста, селища і села, інфраструктуру, історичні надбання, культуру і мистецтво, релігію і все природне середовище. 

Російські військовослужбовці - це варвари, садисти, терористи ХХІ століття. Вони особи без людського обличчя! Ганьба, довічна ганьба російським окупантам.

Український народ переможе! Адже на нашій стороні правда і справедливість та Божа підтримка і Божий захист. 

Ми, Українці, миролюбний народ, хочемо і будемо жити в мирній, соборній, суверенній, демократичній країні і вдячні міжнародному співтовариству, країнам партнерам за їх конкретну відчутну допомогу Україні в протистоянні ганебним, цинічним, багаторічним військовим діям проти суверенної, миролюбної країни – сусіда, яка здатна захистити свою незалежність і суверенітет, територіальну цілісність.

Доцільно сьогодні нагадати кремлівському керівництву, що 36 років тому назад Український народ з потужною міжнародною і всенародною підтримкою, героїчними зусиллями поборов атомного монстра, зупинив поширення радіаційної загрози на багато країн Європи і світу, здатен і сьогодні зупинити і знищити до зубів озброєного агресора. Ми, Українці, хочемо і будемо жити у мирі та злагоді з усіма цивілізованими країнами.

Бажаю усім вам, шановні побратими, родини померлих міцного здоров’я, благополуччя і наснаги у подальшій діяльності на благо України і Українського народу!

Як пише наша славетна поетеса Ліна Костенко: «Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.»

Слава Україні! Слава усьому Українському народу, який героїчно бореться за свободу і суверенітет, за демократію і європейські цінності! 

 

Зі щирою повагою,

 

Голова Української Асоціації

«Чорнобиль» органів та військ МВС,

радник Міністра внутрішніх справ України

генерал внутрішньої служби України                                                                         Василь Дурдинець