ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу


Дорогі побратими-чорнобильці, вдови, родини  учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи!

         

          Чорнобиль, чорнобильська трагедія ніколи для нас не стане минулим.

          Вже пролетіло стільки літ і стільки зим,

          А пам’ять у минуле повертає,

          Чорнобиля зоря – полин в душі моїй,

          Як смолоскип горить і не згасає.

          І ніколи не згасне!

Чорнобильська катастрофа, наш довічний біль, для мільйонів постраждалих, особливо для нас, активних учасників ліквідації наслідків аварії.

Ось чому, чим далі від цієї трагедії, тим ясніше усім нам треба чітко розуміти: обов’язком усіх держав, усіх народів світу має бути щоденний, системний антирадіаційний захист нашої планети, особливо в наш тривожний час розгулу міжнародного тероризму, війни Російської Федерації та її найманців сепаратистів і бандформувань на сході України, анексії Криму і Севастополя.

Ми пишаємося героїчними захисниками нашої Вітчизни на Донбасі, які мужньо і самовіддано борються з ворогом, захищаючи територіальну цілісність і незалежність, суверенітет Української держави.

Ми, чорнобильці – ліквідатори, тридцять чотири роки тому також діяли професійно і ефективно, не шкодуючи свого життя і здоров’я, з честю виконали свій службовий і громадський обов’язок.

Віддаючи належне кожному ліквідатору, буде справедливо відзначити особливі заслуги героїв Чорнобиля – воєнізовані підрозділи, дії яких державною комісією визнані не тільки своєчасними, героїчними, мужніми, але і високопрофесійними, ефективними!

Честь, шана і слава!

На жаль, сьогодні серед нас немає багатьох побратимів, які виявили героїзм, пожертвували собою.

Усі ми, хто живе нині, їм за це безмежно вдячні!

Наш святий обов’язок - пам’ятати про них і про тих, хто здійснив подвиг, працюючи в зоні радіаційного лиха, охороняючи громадський порядок і безпеку громадян.

Від імені Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС щиро дякую усім колегам – чорнобильцям за бездоганну службу, злагодженість в роботі, високий професіоналізм.

Ви, дорогі друзі, проявили в той час найкращі людські якості та бойовий характер.

Ми, шановні колеги, будемо і надалі працювати, при постійній підтримці і допомозі керівництва Міністерства, керівників Національної поліції України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України проявляти турботу про ліквідаторів-чорнобильців, членів їх сімей, і в першу чергу, інвалідів та тяжко хворих.

Будемо наполегливо домагатись у центральних і місцевих органах влади реального виконання чорнобильського законодавства.

Чорнобильці і їх сім’ї мають на це право! Це для нас пріоритет у роботі.

Щиро дякую усім, хто сприяє і допомагає в  роботі нашої Асоціації.

Дозвольте, дорогі друзі, рідні померлих ліквідаторів побажати Вам, Вашим родинам доброго здоров’я, довголіття, нашій рідній Вітчизні Україні – миру, стабільності, а українському народу – душевного спокою і благополуччя.