ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО АПАРАТУ МВС УКРАЇНИ вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01024, тел. 256-03-81, veteran.mvs@gmail.com

1 травня в Україні і світі відзначають День праці


До 2017 року в нашій країні це свято називали Міжнародний день солідарності трудящих, але потім перейменували і тепер він носить нинішню назву, День праці.

Свято відзначають в 143 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня. У деяких країнах, наприклад, США і Японії, свято відзначають в інший час.

Історія святкування в Україні:

Свято в світі почали святкувати в пам'ять про робочі протести в Чикаго, які пройшли 1 травня 1868 року. Тоді на вулиці вийшли робітники, які вимагали встановити восьмигодинний робочий день. Мітинги і страйки перейшли в зіткнення з поліцією, жертвами яких стали і протестувальники, і стражі правопорядку.

У 1890 році день праці вперше відзначили у Львові, а у східній частині України, це вперше відбулося в 1900 році.

Першотравень у СРСР довгі роки був основним державним святом. 1 травня 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації.

Верховна Рада України у 2017 році проголосувала за зміни до статті 73 Кодексу законів про працю, перейменувавши День солідарності трудящих в День праці.

У нашій країні 1 травня є офіційним вихідним днем.